4 październik 2022

Zaginiony chłopiec odnaleziony w pociągu

zdjęcie: Zaginiony chłopiec odnaleziony w pociągu / fot. KMP w Chrzanowie
fot. KMP w Chrzanowie
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionego 12-latka. Postawieni na nogi zostali policjanci nie tylko z naszego województwa. Chłopca odnaleziono w Trzebini.
REKLAMA
W niedzielę dyżurni naszej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 12-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Natychmiast wszczęto szeroko zakrojone poszukiwania. Policjanci sprawdzali okolice miejsca zamieszkania, place zabaw, dworce oraz tereny przy akwenach Pogoria. Mundurowi ustalili, że chłopiec może przebywać na terenie Katowic. Taką informację oraz zdjęcie zaginionego przekazali policjantom z Komisariatu Policji nr 6 w Katowicach, którzy sprawdzali każdą informację mogącą pomóc w odnalezieniu 12-latka. Dzięki zaangażowaniu naszych dyżurnych udało się zlokalizować miejsce przebywania dąbrowianina. Okazało się, że nastolatek najprawdopodobniej wsiądzie w pociąg relacji Katowice-Kraków. Mundurowi wraz z ojcem zaginionego pojechali na dworzec PKP i sprawdzali każdy przejeżdżający pociąg, gdzie może znajdować się zaginiony nastolatek. Nasi dyżurni ustalili konkretny pociąg, którym jedzie zaginiony. Skontaktowali się z dyżurnymi jednostek policji, które są na trasie tego przejazdu oraz z kierownikiem pociągu. Czas naglił z uwagi na to, że chłopiec mógł w każdej chwili wysiąść. Po raz kolejny nasi stróże prawa, którzy odbierają dziesiątki zgłoszeń dziennie i dyslokują patrole do poszczególnych zdarzeń, mieli nosa. Zaalarmowali dyżurnego Komisariatu Policji w Trzebini o tych poszukiwaniach. Policjant natychmiast skierował na dworzec swoich patrolowców. W jednym z przedziałów stróże prawa odnaleźli 12-latka. Chłopiec nie potrzebował pomocy medycznej, czuł się dobrze i został przekazany rodzinie.

Pamiętajmy!!!
Nie bądźmy obojętni na widok samotnych osób starszych oraz dzieci, w okolicach dworców. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Chrzanów
1.3°C
wschód słońca: 07:15
zachód słońca: 15:45
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chrzanowie

kiedy
2022-12-02 19:00
miejsce
PlayGround, Chrzanów, Kadłubek 24
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-01 16:00
miejsce
Dom Kultury SOKÓŁ, Trzebinia, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-07 17:00
miejsce
Dom Kultury SOKÓŁ, Trzebinia, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-13 20:30
miejsce
MOKSiR Sala Teatralna, Chrzanów,...
wstęp biletowany